Tjoho, nu har Bok & Bibliotek gått ut med nyheten om de nya bloggambassadörerna, och vem hittar vi på listan (och i ingressen som ”bokhandlare i Finland” för den delen. Låter ju som om jag skulle äga och driva butiken själv, haha) om inte yours truly? Hurra, jag är så glad och peppad! Tänk att jag ska få kombinera mina käraste hobbyn (läs: böcker och bloggande ), och dessutom i favoritstaden Göteborg. Happiness!
Här är listan på alla ambassadörer!
Gratulerer! Gleder meg til å lese masse om messen (som jeg jo har tenkt meg på i 2012).
Tack! Ja, alla med till mässan, det är ju dessutom Norden-tema så alla ska komma 🙂
Hello fellow Bloggambassadör! Det är jag som är ”högstadielärare i Harplinge” i ingressen. Ska bli så kul att få träffa dig irl som det ju så käckt heter!
Hej ingressvän! 🙂 Ja, verkligen, kommer du på träffen i februari?
Självklart! Jag börjar dock nytt jobb i januari men jag hoppas jag får ledigt…
Håller tummarna, även jag måste mecka lite med jobbet men hoppas på det bästa!
Hej,
Här har du bibliotekarien i Mölnlycke! Vi har faktiskt träffats en gång tidigare under Bokmässan 2010 på en bloggträff. Fast då skrev jag inte på Bibliotekskatten utan på Annettes bokblogg. Ska bli kul det här!
Hej hej, dig minns jag, vi satt nära varandra på bloggmiddagen ja! Ses snart igen då, blir superkul alltihop!
Vad roligt!! Du kommer säker att göra ett strålande jobb.
Tack, vad glad jag blir när du säger sådär! 🙂
Hej där! Ska bli roligt att träffa alla bloggambassadörer i februari!
Absolut!
Grattis! Här har du en till bloggambassadör. Ska bli finfint!
Grattis själv, ser verkligen framemot det!
Åh vad kul, grattis! : D
Känns bra att det alltid finns åtminstone en Jessica bland ambassadörerna 😉
Ja precis, vi måste reppa vårt Sweet Valley-ljuvliga namn ju!
Haha 😀
Vi ses i februari:)
Bueno!
Pingback: Bloggåret 2011 | Bokbabbel