Glad fredag önskar jag er med de här granna bilderna på Penguin Book Truck som kör runt till bokrelaterade evenemang och festivaler i U.S.A. Och den lilla Penguin-kärran kommer att skuffas till bokhandlar, sandstränder, sommarteatrar m.m. Gulligt! Hur är det Calliope, har du möjlighet att jaga den och ta en bild live? Vi andra får nöja oss med att följa den på Twitter.
Omg! Omg! Alltså.. Omg!
Alltså jag vet! Tycker vi ska lobba för att få den till Bokmässan (och dig! Visst kommer du?)!
Heeelt fantastiskt! 😀
De borde göra en Norden-tur!
Gud så fiiiin! Eller fina, de var ju två. Önskar verkligen att jag kunde få se den live här någonstans men det där schemat de hade på hemsidan var ju inte direkt Calliope-anpassat … Nåväl, nöjer mig med att se på de fina bilderna här så länge!
Hoppas på att läsa blogginlägget ”Mannen hade en extra ledig dag och då bestämde vi oss för att ändå jaga Penguin Book Truck” 😉
Ååh! Alltså bara ÅH. Det här kan vara det finaste jag har sett idag.
Den är så grann! Och så boknördig ❤
MEN ÅH!!!
Jag vet. Jag VET!