Döden är här!

20130725-122527.jpg

Äntligen är den här, Döden! Det är inte varje dag man utbrister i en sådan mening, va? Recensionsdag är först 26.8, och jag hade ursprungligen tänkt att boken kanske anländer nästa vecka och då blir perfekt semesterläsning till Barcelona. Men eftersom det är åtta dagar tills jag åker kan vi väl alla räkna ut att boken kommer att vara läst tills dess. Varför fulgråta på flyget när man kan fulgråta i bussen liksom?

6 tankar på “Döden är här!

  1. Oj vad varmt ni kommer ha det i Barca! Är avundsjuk på att du ska dit. Älskar den staden Jag har reserverat boken på biblioteket men har plats 26..

    • Ja, augusti är inte riktigt bästa semestertiden i Europa, men what can you do när det är då vi är lediga? Mitt allra hetaste är hittills 38 grader i Peking, klarade vi det klarar vi allt 🙂

    • Ja, de ligger lite efter med översättningarna (förstås). Vet en som väntade tills alla böcker kommit ut på svenska innan hon började läsa, eftersom hon ville läsa alla tre i ett sträck 🙂

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s