Novemberhög

Jag tänkte att vi skulle ta oss en titt på vilka biblioteksböcker jag har hemma för tillfället. Både som eventuell inpsiration för er läsare, och för att det är kul för mig själv i efterhand. Vad jag läste, vad som inte hanns med eller prioriterades bort av någon annan anledning.
Det var inte det lättaste at ta bilden eftersom t.o.m. böcker är svåra att fota i det här ICKE-LJUSET som är november, men här är ett tappert försök. Lockande hög va?Slalomläser Replica och Ingen normal står i regnet och sjunger just nu, och i och med att jag äntligen fick hem nyaste Zeldan i dag så tror jag även den kommer att påbörjas inom kort. Varför läsa ut en bok när man kan ha en massa på gång simultant..? *himlar med ögonen åt mig själv*
Ljuset är för övrigt från H&M Home och doftar typ hemmabibliotek med mörka hyllor och läderfåtöljer. Eller som en Massimo Dutti-butik. Men inte alls för stark och huvudvärksframkallande doft (är ganska känslig på den punkten), så man orkar gott läsa vidare trots att det brinner.

Har ni läst någon av böckerna i högen?

3 tankar på “Novemberhög

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s